یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 23
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052274
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخبار دریاچه ارومیه


بازدید صفحه: 2661
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 30 آبان 1393 - 03:58 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: جمعه 16 آبان 1393 - 11:31 ب.ظ

ابراز خشنودی رییس سازمان محیط زیست از طرح "تغییر الگوی کشت چغندر به گندم" در اطراف دریاچه ارومیه

رییس سازمان حفاظت محیط زیست از اجرای طرح های کشاورزی در اطراف دریاچه ارومیه اظهار رضایت کرد

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا)، معصومه ابتکار رییس سازمان حفاظت محیط زیست پس از پایان جلسه این هفته هیات دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره طرح های این سازمان برای مقابله با ریزگردها در شهرهای جنوبی ایران، گفت: در این راستا تفاهم نامه ای را با کشور عراق امضا کرده ایم و در مدتی که این هیات در ایران حضور داشت درباره طرح های مقابله با آن ارزیابی هایی انجام شد که به دلیل برخی اتفاقات اجرای این طرح ها به تعویق افتادند.

وی خاطر نشان کرد: برخی منابع داخلی گرد و غبار نیز شناسایی شدند و طرح ملی مقابله با گرد و غبار و طرح های استانی مقابله با این پدیده در سطح استان ها اجرایی می شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره استفاده از الگوی کشت گندم به جای کشت چغندر در اطراف دریاچه ارومیه اظهار داشت: الگوی کشت چغندر به گندم تغییر داده شده است و اگر خسارتی در این میان متوجه کشاورزان باشند پیش بینی هایی را انجام داده ایم، اما باید روش های نوینی را آموزش دهیم و خوشبختانه این کار را شروع کرده ایم و در 41 روستا آن را اجرا می کنیم.

وی با یادآوری سفر هفته گذشته خود به ارومیه از اجرای طرح های کشاورزی در اطراف این دریاچه اظهار رضایت کرد.

معاون رییس جمهوری همچنین گفت: با این اقدامات هم می توان 30 درصد از مصرف آب را کاهش داد و در کنار آن نیز 20 درصد بهره وری به کشاورزان افزایش یابد.

ابتکار در پاسخ به پرسشی درباره آتش سوزی برخی جنگل های کشور، یادآور شد: دولت در این زمینه مصوبه خوبی داشته و مصوبات درباره جنگل های گلستان و سایر جنگل ها از سوی دولت ارایه شده که با همکاری سازمان مدیریت بحران، سازمان حفاظت محیط زیست و سازمان جنگل ها اجرایی می شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره پرونده های زمین خواری در تهران، گفت: پیگیری های ما در جریان است، هفته پیش 5 مورد تصرف داشتیم که ما اصرار بر بازگرداندن حقوق مردم داریم و املاکی که تصرف شده بودند نیز به منطقه حفاظت شده ورجین بازگرداندیم.

وی ادامه داد: پرونده های دیگری در سایر استان ها نیز در دست پیگیری است که در این راستا همکاری خوبی با قوه قضاییه برای اجرای احکام رفع تصرف را داریم./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند