یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 32
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052261
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخبار دریاچه ارومیه


بازدید صفحه: 2712
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 30 آبان 1393 - 08:05 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: شنبه 17 آبان 1393 - 10:03 ب.ظ

  • معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی خبر داد

جایگزینی پنج‌هزار هکتار از اراضی چغندرقند با گندم برای صرفه جویی در آب بهاره

جایگزینی پنج‌هزار هکتار از اراضی چغندرقند با گندم برای صرفه جویی در آب بهاره

در راستای صرفه‌جویی در مصرف آب، پنج‌هزار هکتار از اراضی چغندرکاری اطراف دریاچه ارومیه با گندم جایگزین می‌شود.

 

معاون بهبود تولیدات گیاهی وزارت جهاد کشاورزی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، درباره اثرات مثبت تغییر الگوی کشت در زمین‌های اطراف دریاچه ارومیه گفت: مقرر شده است برای صرفه‌جویی در آب بهاره، به جای چغندرقند، در اراضی اطراف دریاچه ارومیه، گندم کشت شود.

عباس کشاورز افزود: سطحی حدود پنج‌هزار هکتار برای این تغییر الگوی کشت در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد: با این تغییر، در آب بهاره صرفه‌جویی خواهد شد و بدین‌ترتیب با اضافه شدن روش‌های آبیاری نوین به این بخش، بحران آب تا حدی کاهش می‌یابد.

کشاورز تصریح کرد: در این راستا گندمکاران این حوزه مورد حمایت دولت قرار خواهند گرفت که امید می‌رود از بهار این تغییرات اجرایی شود.

گفتنی است، در جلسه اخیر هیئت دولت، مقرر شد که تغییراتی در طرح‌های کشاورزی اطراف دریاچه ارومیه به‌وجود آید که ازجمله آن تغییر الگوی کشت گندم به جای چغندرقند است که به گفته معاون رئیس جمهوری، 30 درصد از مصرف آب کاهش می‌یابد و علاوه بر آن، 20 درصد به بهره‌وری افزوده خواهد شد.

لازم به ذکر است، دریاچه ارومیه در حال حاضر دارای ستادی برای تصمیم‌گیری بوده و دولت نیز حمایت‌های خاصی را برای کاهش مصرف آب در این حوزه و احیای این دریاچه در دستور کار دارد./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند