یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 32
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052391
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

صادرات 90 میلیون دلاری رب گوجه‌فرنگی به 26 کشور


بازدید صفحه: 3616
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 20 شهریور 1394 - 10:24 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: جمعه 20 شهریور 1394 - 10:24 ب.ظ

 

صادرات 90 میلیون دلاری رب گوجه‌فرنگی به 26 کشور

فهرست کالاهای صادراتی غیرنفتی طی پنج ماهه نخست امسال نشان می‌دهد که ایران در این مدت نزدیک به 90 میلیون دلار رب گوجه‌فرنگی به کشورهای مختلف از پاکستان و ترکیه تا کانادا و نیوزلند صادر کرده که این میزان نسبت به سال گذشته 20 میلیون دلار افزایش پیدا کرده است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، 26 کشور در پنج ماهه نخست امسال مشتری رب گوجه فرنگی از ایران بوده‌اند؛ به این ترتیب آمارهای گمرک از صادرات غیرنفتی نشان می‌دهد که طی این مدت ایران کمتر از 60 هزار تن رب را با قیمت هر کیلوگرم 1.8 دلار صادر کرده است.

صادرات رب گوجه فرنگی که یکی از محصولات آب‌بر کشاورزی به حساب می‌آید، در این مدت به لحاظ وزنی 15 هزار تن نسبت به صادرات این محصول در مدت مشابه افزایش پیدا کرده است و صادرات به لحاظ ارزشی نیز 20 میلیون دلار بیشتر شده و به 90.5 میلیون دلار رسیده است.

می‌توان گفت بخشی از افزایش 28 درصدی ارزش صادرات رب گوجه فرنگی در پنج ماهه نخست امسال ناشی از افزایش 0.3 درصدی قیمت هر کیلوگرم از این محصول است.

در مقابل افزایش صادرات رب گوجه در مجموع پنج‌ماهه نخست سال، در مرداد ماه به صورت جداگانه صادرات این محصول نسبت به ماه مشابه سال قبل به لحاظ وزنی نزدیک به 24 درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به این ترتیب صادرات رب گوجه فرنگی طی پنجمین ماه سال 9000 تن به ارزش مجموعا کمتر از 17 میلیون دلار بوده است.

کشورهای پاکستان، پاناما، گرجستان، آذربایجان، آلمان، ارمنستان، استرالیا، افغانستان، امارات متحده عربی، انگلستان، بحرین، تاجیکستان، ترکیه، ساحل عاج، سنگاپور، سوئد، سودان، عمان، روسیه، قرقیزستان، قزاقستان، قطر، کانادا، کویت، نیوزیلند و هلند در این مدت از ایران رب گوجه فرنگی خریده‌ان

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند