یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 26
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052333
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

دریاچه ارومیه و سازمان نظام مهندسی کشاورزی


بازدید صفحه: 3264
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: چهارشنبه 12 آذر 1393 - 11:02 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: چهارشنبه 12 آذر 1393 - 10:49 ب.ظ

دریاچه ارومیه و یک پیشنهاد

طی روز های اخیر بارش های خوب و کم سابقه ای را در کشور و به خصوص شمالغرب کشور داشته ایم که حتی نسبت به متوسط بلند مدت چشمگیر بوده و باعث افزایش امید ها نسبت به نجات و احیای دریاچه ارومیه گردیده است.

حالا که به نوعی اسمان سهم خودش را در این باره حداقل امسال در رابطه با دریاچه انجام داده به نظر میرسد فرصت کم نظیر و خوبی برای احیای دریاچه وجود دارد که در صورت عدم توجه به موقع و اساسی مسئولین میتواند به سرعت به تهدیدی جدی در اینده نزدیک تبدیل شود.

در این میان باید از اقدامات موثر و مفید دولت و مسئولین در انجام اموری به خصوص اعتبار بخش ابیاری تحت فشار و ایجاد کار گروه ها تقدیر و تشکر کرد که باید زود تر و سال ها قبل انجام میشد ولی در حال حاضر و با وضعیت موجود نیز میتوان اقدامات بیشتر و موازی هم انجام داد.

از جمله این اعمال ایجاد نقش بیشتر و جدی تر به سازمان نظام مهندسی کشاورزی در این حوزه با دارا بودن بخش بزرگی از جامعه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و اب و خاک و زراعت و باغبانی است که هم دارای ظرفیت بالای علمی و جوان و هم دارای هزاران جوان فارغ التحصیل جویای فرصت میباشد.

از انجائیکه مشکلات دریاچه عملا بیشتر از همه به بخش کشاورزی ضربه میزند و از انجائیکه نظام مهندسی کشاورزی دارای فارغ التحصیلان بومی ساکن این منطقه میباشد که منتظر فرصت خدمت میباشند و خطرات خشکی بزرگترین دریاچه کشور بیش از همه زندگی و اینده این جوانان را تهدید میکند پیشنهاد میگردد از ظرفیت های نظام مهندسی کشاورزی شمالغرب کشور به عنوان عضو همراه برای نجات دریاچه ارومیه هر چه بیشتر و وسیع تر استفاده گردد.

کارشناس کشاورزی


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند