یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 33
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052387
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

چند نفر از کشاورزان ایران دارای تحصیلات کشاورزی هستند


بازدید صفحه: 3660
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: سه شنبه 07 مهر 1394 - 09:13 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: سه شنبه 07 مهر 1394 - 09:13 ق.ظ

از ۴ میلیون بره‌بردار کشاورزی در ایران ۱۳۷۶ هزار نفر از آنها بی‌سوادند.

 

تازه‌ترین آمار ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران نشان می‌دهد ۵۴ درصد از بهره‌برداران کشاورزی ایران معادل ۲۱۷۰ هزار بهره‌بردار بیش از ۵۰ سال دارند که جمعیت پیر به حساب می‌آیند. در صورتی که چمعیت بهره‌برداری بین ۴۰ تا ۵۰ سال را به این بهره‌برداران اضافه کنیم ۷۸ درصد از بهره‌برداران کشاورزی ایران بالای ۴۰ سال سن دارند که میانسالان و کهنسالان را تشکیل می‌دهند.

 

این آمار نشان می‌دهد فقط ۸۲۸ هزار بهره‌بردار کشاورزی در ایران در سن ۲۵ تا ۳۰ سال هستند که جمعیت جوان به حساب می‌آیند. یک محاسبه ساده نشان می‌دهد فقط ۲۱ درصد از بهره‌برداران کشاورزی را جوانان تشکیل می‌دهند.

 

از ۴ میلیون بهره‌بردار کشاورزی در ایران ۱۳۷۶ هزار نفر از آنها بی‌سوادند. ۱۴۰۶ هزار نفر از بهره‌برداران کشاورزی سواد ابتدایی و غیررسمی دارند و ۱۰۱۴ هزار نفر دارای تحصیلات راهنمایی، متوسطه و پیش‌دانشگاهی دارند.

از ۴ میلیون بهره‌بردار کشاورزی در ایران فقط ۳۱۶۴۱ بهره‌بردار فوق‌دیپلم و بالاتر کشاورزی دارند و ۱۷۷۷۴۶ بهره‌بردار نیز فوق‌دیپلم و بالاتر غیرکشاورزی دارند. از ۳۱ هزار فوق‌دیپلم و بالاتر کشاورزی بهره‌بردار در کشاورزی در سال ۱۳۹۳ استان کرمان با ۴۰۸۱ بهره‌بردار در صدر قرار دارد.

پس از کرمان استان‌های مازندران با ۲۶۹۷ بهره‌بردار، استان فارس با ۲۴۶۸ بهره‌بردار، گیلان با ۲۰۲۳ بهره‌بردار و خراسان رضوی با ۱۹۴۸ بهره‌بردار دارای تحصیلات فوق‌دیپلم و بالاتر مرتبط با کشاورزی در مرتبه بعدی قرار دارند.

به این ترتیب از ۳۱۶۴۱ نفر دارای تحصیلات کشاورزی حدود ۴۲ درصد آنها در ۵ استان یادشده قرار دارند و ۵۸ درصد در بقیه استان‌ها.


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند