یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 20
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052359
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

احیای دریاچه ارومیه


بازدید صفحه: 3235
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: شنبه 08 آذر 1393 - 09:24 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: شنبه 08 آذر 1393 - 09:19 ب.ظ


900 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های بیابان زدایی در اطراف دریاچه ارومیه اختصاص یافت

900 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های بیابان زدایی در اطراف دریاچه ارومیه اختصاص یافت

900 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های بیابان زدایی در قالب تثبیت خاک و جلوگیری از طوفان های نمکی در اطراف دریاچه ارومیه اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران در آذربایجان شرقی، عباس کارگر مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه اولویت مهم این دفتر اجرای طرح های مربوط به جلوگیری از بروز گرد و خاک در اطراف دریاچه ارومیه است، افزود: این اعتبارات در قالب اعتبارات احیای دریاچه ارومیه به تصویب هیات دولت رسیده و در گام نخست 300 میلیارد ریال آن تا پایان سال جاری جذب و بقیه نیز تا پایان سال آینده تخصیص، جذب و هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه طرح های متنوعی در قالب جلوگیری از طوفان های نمکی در اطراف این دریاچه اجرا می شود، گفت: نهال های مورد استفاده در این طرح مربوط به نهال های بومی منطقه هستند.

کارگر ساماندهی چرای دام، بذرکاری، بوته کاری، استقرار بادشکن های زنده و مرده، ایجاد هلال های آبی، مدیریت رواناب ها و چندین طرح دیگر مربوط به بیابان زدایی را از جمله طرح های در دست اجرای این دفتر در اطراف دریاچه ارومیه اعلام کرد.

کارگر ماموریت و وظیفه دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری درموضوع دریاچه ارومیه را تثبیت خاک و جلوگیری از ریزگردها در اطراف این دریاچه اعلام کرد و گفت: طرح های مربوط به این موضوع در قالب تهیه نقشه ها و طرح های مطالعات اولیه از امسال وارد فاز عملیاتی شده است.

وی ادامه داد: با اجرای این طرح ها در کنار مشارکت و مساعدت های مردمی می توان به آینده آنها خوش بین بود و انتظار داریم ظرف حداکثر پنج سال آینده شاهد بروز طوفان های نمکی در اطراف دریاچه ارومیه نباشیم.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور از همکاری این مجموعه با دفتر عمران سازمان ملل و فائو در راستای بیان زدایی در کشور خبر داد و افزود: در این زمینه هم اکنون در 18 استان کشور پروژه ترسیب کربن به وسعت یک میلیون هکتار اجرا می شود.

کارگر همکاری با کشورهای همسایه با مدیریت سازمان ملل را یکی از رویکردهای مهم این دفتر اعلام کرد و گفت:  ایران به دلیل تجربه های 50 ساله در موضوع مبارزه با بیابان زایی به لحاظ فنی و تجربی همکاری های تنگاتنگی با این نهاد بین المللی دارد./


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند