یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 23
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052307
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

پرداخت غرامت به کشاورزان ایران


بازدید صفحه: 3341
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: پنج شنبه 07 آبان 1394 - 02:52 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: پنج شنبه 07 آبان 1394 - 02:52 ق.ظ

 

صندوق بیمه محصولات کشاورزی هر ساله تعدادی از کشاورزان در سطح کشور که متقاضی استفاده از مزایای این صندوق هستند را تحت پوشش خود قرار می‌دهد.

مشاور رییس صندوق بیمه محصولات کشاورزی گفت: در سال زراعی ۹۴-۹۳ بیش از ۳۰ هزار میلیارد ریال غرامت به کشاورزان پرداخت شده است.

محمد شهرکی گفته صندوق بیمه کشاورزی حامی و حافظ منافع و منابع بهره‌برداران حوزه کشاورزی بوده و ۴۷٫۲ درصد بخش تولید، اشتغال و کارآفرینی کشور در بخش کشاورزی نهفته شده و وجود ۲۰۰ شغل زیرمجموعه در حوزه‌ی باغبانی، دامداری، دامپروری و زنبورداری و صنایع وابسته رسالت صندوق بیمه‌ی کشاورزی را بیشتر می‌کند.

وی ادامه داد: ایران از لحاظ بلایای طبیعی جزو ۱۰ کشور بلاخیز طبیعی جهان است که به همین منظور نیازمند حمایت از مولدان این بخش هستیم.

شهرکی با اشاره به اینکه این صندوق هر ساله تعدادی از کشاورزان در سطح کشور که متقاضی استفاده از مزایای این صندوق هستند را تحت پوشش خود قرار می‌دهد، خاطرنشان کرد: این بیمه هنوز برای بهره‌برداران به‌ خوبی جانیفتاده و از رسانه‌ها می‌خواهیم که برای فرهنگ‌سازی و جامعیت‌بخشی این صندوق جامعه کشاورزی را یاری کنند.

مشاور رسانه‌ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی ایران با بیان اینکه این صندوق از سال ۱۳۶۳ راه‌اندازی شد، تصریح کرد: ۱۵۰ نوع محصول کشاورزی در سطح کشور و ۳۰ نوع محصول در سطح استان ایلام تحت پوشش این صندوق هستند.

وی عنوان کرد: با توجه به عنایت ویژه رییس جمهور و دولت تدبیر و امید به حوزه کشاورزی انتظار داریم که دولت مردمی تدبیر و امید با انجام تعهدات خود به صندوق، روند پرداخت غرامت به بیمه گزاران تسریع شود.

مشاور رسانه‌ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی ایران تأکید کرد: نیازمند حمایت دولت برای تأمین اعتبار کافی در خصوص پرداخت غرامت‌های صندوق بیمه کشاورزی هستیم و مسئولان ارشد استان‌ها نیز در این زمینه باید همراهی لازم را داشته باشند.

شهرکی با بیان اینکه اگر بیمه محصولات کشاورزی مانند بیمه شخص ثالث اتومبیل اجباری بود بسیاری از مشکلات این بخش مرتفع می‌شود، اظهار کرد: تخفیف بهره بانکی در تسهیلات برای خرید نهاده‌های کشاورزی، اقساطی کردن حق بیمه برای کشاورزان و پرداخت هزینه‌های جاری به گندم و کلزاکاران آبی ازجمله مزایای در نظر گرفته‌شده برای کشاورزانی است که از خدمات صندوق بیمه کشاورزی استفاده می‌کنند.

وی اضافه کرد: خسارت‌های مالی به کشاورزان در بخش‌های مختلف هنوز پرداخت نشده و در تلاش هستیم که فاصله پرداخت غرامت‌‎ها را کوتاه کنیم.

مشاور رسانه‌ای صندوق بیمه محصولات کشاورزی ایران در پایان خاطرنشان کرد: باید اطلاع‌رسانی شود که فرهنگ بیمه کردن محصولات کشاورزی در بین جامعه هدف ما نهادینه شود و اعتبارات تخصیص‌یافته از طرف دولت وصول شود تا پرداخت غرامت‌ها به‌ راحتی صورت پذیرد و کشاورزان ما برای بیمه کردن محصولات خود بیشتر ترغیب شوند.

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند