یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 31
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052251
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

ایران برای مطالعه بحران آب در منطقه انتخاب شد


بازدید صفحه: 3198
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: شنبه 25 مهر 1394 - 01:37 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: شنبه 25 مهر 1394 - 01:37 ب.ظ

 

مأموریت فائو در ایران کاهش فقر، حفاظت از محیط زیست و داشتن سهمی در رشد اقتصاد از طریق توسعه کشاورزی و توسعه روستایی است.

 

کشاورزنیوز - به گزارش ایانا ، نماینده فائو در ایران امروز در همایش روز جهانی روز غذا با اشاره به اینکه روز جهانی غذا از طرف کشورهای عضو فائو تأسیس شد و هر سال در این روز ملت‌های جهان دور هم جمع می‌شوند تا تعهد خود را برای از بین بردن گرسنگی انجام دهند، سرمایه‎گذاری در بخش کشاورزی و توسعه روستایی را بهترین راه برای برون‌رفت از فقر و گرسنگی اعلام کرد.

سرج ناکوزی با بیان اینکه امسال هفتادمین سالگرد تأسیس سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد است گفت: از بین بیش از ۱۲۰ کشور عضو، اکثریت کشورها یعنی ۷۲ کشور توانسته‌اند به هدف توسعه یعنی مبارزه با کمبود مواد غذایی و سوء‌تغذیه برسند و به این ترتیب این ۷۲ کشور کمبود مواد غذایی و سوء‌تغذیه را تا سال ۲۰۱۵ به ۵۰ درصد کاهش دادند.

وی با اعلام اینکه در ایران سهم افرادی که در فقر مطلق‌ زندگی می‌کنند در مناطق توسعه یافته از ۴۳ به ۱۷ درصد کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: البته پیشرفت در همه کشورها به‌صورت یکسان نبوده و در حال حاضر ۸۰۰ میلیون نفر در دنیا از گرسنگی رنج می‌‌برند و یک میلیون نفر نیز در فقر مطلق زندگی می‌کنند.

ناکوزی با تأکید بر اینکه یکی از اهداف فائو از بین بردن گرسنگی و ریشه‌کن شدن آن تا سال ۲۰۳۰ است، به اهمیت حفاظت‌های اجتماعی اشاره کرد و افزود: پرداخت یارانه نقدی در کارهای عمومی ازجمله راه‌هایی است که بتوانیم مردم را از فقر شدید نجات بدهیم و این اقدامات می‌تواند ۱۵۰ میلیون نفر را در دنیا از فقر شدید نجات دهد.

وی با بیان اینکه "حفاظت اجتماعی و کشاورزی و شکستن چرخه فقر روستایی" شعار امسال روز جهانی غذا بوده است، ادامه داد: حفاظت اجتماعی در از بین بردن گرسنگی و فقر نقش مهمی دارد و بدون پوشش‌های اجتماعی بسیاری از اقشار آسیب‌پذیر نمی‌توانند خود را از دام فقر نجات دهند.

نماینده فائو تصریح کرد: گرسنگی و بیماری باعث باقی ماندن فقر برای نسل‌های آینده می‌شود و دراین راستا سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی می‌تواند راهکاری برای ریشه‎کن شدن گرسنگی تا سال ۲۰۳۰ باشد.

ناکوزی به این نکته نیز اشاره کرد که برنامه‌های حفاظت اجتماعی مانند پرداخت یارانه و اقدامات عمومی به‌تنهایی نمی‌تواند فقر و گرسنگی را از بین ببرد، بلکه باید با سرمایه‌گذاری‌های عمومی و دولتی و خصوصی ترکیب شود.

وی یادآور شد: مأموریت فائو در ایران کاهش فقر، حفاظت از محیط زیست و داشتن سهمی در رشد اقتصاد از طریق توسعه کشاورزی و توسعه روستایی است.

ناکوزی تأکید کرد: تحولات اقتصادی در دهه‌های اخیر موجب آسیب به منابع آبی و غذایی شده و خشکسالی در طول ۲۰ سال گذشته فشار بسیاری بر منابع ایران وارد کرده است و در این راستا این سازمان برنامه‌ای برای مدیریت بهتر آب در این منطقه دارد و ایران را به عنوان کشوری در منطقه انتخاب کرده تا مطالعات خود را در بخش آب روی آن انجام دهد.

وی اظهار داشت: در مبارزه با گرسنگی و مدیریت مواد غذایی بخش خصوصی می‌تواند نقش مؤثری را ایفا کند و از طریق تقویت کشاورزی و ماهیگیری می‌تواند گام‎های مثبتی را در این بخش بردارد./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند