یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 24
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052276
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

استخدام ۸۰۰۰ مهندس ناظر کشاورزی در بخش ترویج


بازدید صفحه: 3331
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: شنبه 25 مهر 1394 - 01:12 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: شنبه 25 مهر 1394 - 01:12 ب.ظ

 

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی اظهار کرد: ۹ استان به عنوان پایلوت برای اجرای طرح نظام نوین ترویج کشاورزی انتخاب شده‌اند.

به گزارش کشاورزنیوز، کاظم خاوازی در رابطه با طرح نوین ترویج گفت: منابع انسانی و کارآمد استان، علاقمندی و داوطلب بودن گلستان در کنار تنوع محصولات زراعی و باغی استان موجب شد این طرح در استان گلستان به عنوان اولین استان اجرایی شود.

وی افزود: استان های داوطلب این طرح شامل استان گلستان، آذربایجان شرقی، اردبیل، کرمانشاه، کرمان، مازندران، قزوین، خراسان رضوی و فارس بودند که به عنوان استان پایلوت انتخاب شدند تا برنامه به شکل آزمایشی در آنجا اجرا شود.

خاوازی تصریح کرد: برای تقویت و توسعه ترویج در بخش کشاورزی طرح چهار مرحله‌ای را آماده کرده‌ایم که از طریق بکارگیری ۸۰۰۰ نفر ناظر تازه استخدام شده در بخش کشاورزی اجرایی می‌شود که پیش بینی می شود این ۸۰۰۰ کارشناس ۱۰ هزار پهنه را در کل کشور پوشش دهند.

وی انتقال دانش و معرفی نیازهای عرصه کشاورزی به بخش های مدیریتی را به عنوان رویکردهای اصلی وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط با اجرای این طرح عنوان کرد.

معاون سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی عناصر اصلی این طرح را ساماندهی و تجهیز مراکز خدمات، ایجاد شبکه مدیریت دانش و پهنه بندی عرصه های کشاورزی برای ارائه حداکثر خدمات به بهره برداران و بیشترین ضریب پوشش برای فعالیت های ترویجی عنوان کرد.

وی افزود: در سال جاری آموزش این ناظران تازه استخدام شده آغاز می‌شود و پهنه‌بندی در عرصه‌های تولیدی کشور انجام خواهد شد تا برای هر پهنه یک مروج مسئول در نظر بگیریم و ضمن اعمال سیاست‌های مدنظر در هر پهنه گزارش مشکلات نیز به مسئولان بالادستی از این طریق انجام شود.

خاوازی تصریح کرد: در نظر است پس از اخذ نظرات و تجربیات سایر مدیران ترویج هماهنگی امور استان ها و بررسی نقاط قوت و ضعف در برنامه، تمامی ۹ استان فعال در این موضوع، برنامه کاری خود را جهت تهیه دستورالعمل اجرایی نظام نوین ترویج ارائه داده و در تدوین این برنامه تا ۱۱ خردادماه سال ۹۵ همکاری داشته باشند

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند