یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 20
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052358
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخطاریه شماره 5 سه شنبه مورخ 94/08/05ویژه هواشناسی کشاورزی


بازدید صفحه: 3160
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: سه شنبه 05 آبان 1394 - 04:57 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: سه شنبه 05 آبان 1394 - 04:57 ق.ظ

پیرو اخطاریه شماره 36 مورخ 94/08/04 مرکز پیش بینی، با استقرار جریانهای گرم و مرطوب از عرضهای جنوبی و ورود زبانه پرفشار سطح زمین از عرضهای شمالی و گذر تدریجی امواج تراز میانی جو از روز سه شنبه فعالیت سامانه بارشی درشمال غرب وغرب کشورتقویت شده وگستره بارش، دامنه های جنوبی البرز و جنوب غرب کشور را نیز فرا می گیرد. از روزچهارشنبه با تقویت زبانه پرفشار در نیمه شمالی و از سوی دیگر تقویت جریانهای گرم ومرطوب درغرب وجنوب غرب کشور، شدت بارش ها درنیمه غربی وبویژه جنوب غرب کشورافزایش خواهد یافت. نقشه های آینده نگری بیانگر ماندگاری و تقویت الگوی جوناپایدار فوق بر روی مناطق غربی، دامنه های البرز و سواحل شمال کشور تا اویل هفته آینده می باشد. براین اساس:
سه شنبه 94/08/05 استانهای آذر بایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، اردبیل، زنجان، همدان، ایلام و لرستان .
چهار شنبه 94/08/06 استانهای کرمانشاه، کردستان، ایلام، لرستان، نیمه غربی خوزستان، زنجان، اردبیل،آذربایجان غربی،آذربایجان شرقی، گیلان، همدان و قزوین.
پنج شنبه 94/08/07: استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، تهران، نیمه شمالی سمنان، البرز، قزوین، زنجان، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان، قم، چهارمحال وبختیاری، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد و در اواخر وقت گلستان که شدت بارش در استانهای خوزستان، ایلام، لرستان و کرمانشاه خواهد بود.
جمعه 94/08/08: استانهای مازندران، گیلان، اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، زنجان، همدان، مرکزی، تهران، البرز، قم، غرب سمنان، شمال و شمال غرب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، خوزستان، لرستان و ایلام که شدت بارش در جنوب و غرب در استان های خوزستان، ایلام، لرستان، کرمانشاه و غرب چهارمحال وبختیاری و در شمال در نیمه غربی مازندران و نیمه شرقی گیلان متمرکز خواهد بود.
شنبه 94/08/09: استانهای گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی، شمال سمنان، شمال و نیمه غربی اصفهان، قم، نیمه شمالی استان تهران، البرز، قزوین، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه وبویراحمد، لرستان، ایلام، کرمانشاه، خوزستان که شدت بارش در غرب و جنوب غرب کشور در استانهای ایلام، کرمانشاه، خوزستان و لرستان و در شمال کشور در سواحل دریای خزر متمرکز خواهد بود. در این روز به سبب گذر جبهه سرد و نفوذ توده هوای سردتر از عرضهای شمالی بتدریج در روز یکشنبه دما بطور قابل توجهی (حدود 10 درجه ) افت خواهد نمود که میزان افت دما در نیمه شمالی کشور محسوس تر خواهد بود.
از این رو توصیه های هواشناسی کشاورزی به شرح زیر اعلام می گردد:
1.خودداری از انجام هرگونه عملیات محلول پاشی و سم پاشی.
2.برداشت سریع محصولات قابل برداشت در استانهای شمال غرب و شمال شرق کشور به سبب افت دما و انتقال به مکان های مسقف و سر پوشیده.
3.تهویه و تنظیم دما و رطوبت سالن های پرورش قارچ و انبارها با توجه به کاهش دما.
4.پاک سازی راه آب مزارع و باغات .
8.اطمینان از محکم بودن دیواره استخرهای پرورش ماهیان گرم آبی جهت جلوگیری از سرریز آب.
9.کاهش آب استخرهای پرورش ماهیان گرم آبی با توجه به افزایش سطح آب کانال ها و رودخانه ها.
10.قطع غذادهی و کوددهی جهت جلوگیری از استرس در صورت گل آلود شدن آب و هوادهی استخرهای پرورش ماهی.
11.خودداری از صید ماهی در زمان بارندگی در استخرهای پرورش ماهی‌های گرم‌آبی، جهت جلوگیری از تخریب دیواره آب‌بندان.
12.انتقال کندوهای زنبورعسل به مناطق مسقف یا مناطق زمستان گذران در شمال غرب و شمال شرق به سبب کاهش دما.
13.قرار دادن سمت دریچه پرواز کندوها به سمت مخالف باد منطقه و ایجاد پوشش مناسب بر روی کلونی ها به منظور جلوگیری از نفوذ آب در آنها.
14.تهویه و تنظیم دما و رطوبت در مرغداری ها و دامداری ها با توجه به کاهش دما.
15.خودداری از چرای دام در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به دلیل مخاطره رعد و برق .
16.خودداری از چرای دام در حاشیه مسیل ها و رودخانه ها .


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند