یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 29
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052267
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

آغاز کشاورزی ایرانی ها در برزیل / متقاضیان به جهاد کشاورزی مراجعه کنند


بازدید صفحه: 3576
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: پنج شنبه 07 آبان 1394 - 03:01 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: پنج شنبه 07 آبان 1394 - 03:01 ق.ظ

همه شرکت‌های بخش‌ خصوصی علاقمند به سرمایه‌گذاری در برزیل برای کشت فراسرزمینی در این کشور می‌توانند به وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کنند تا بسترهای لازم برای حضور آنها در کشورهای هدف تسهیل شود.

مدیرکل بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی با اعلام اینکه کشت فراسرزمینی ایرانی‌ها در برزیل با سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش خصوصی آغاز شده و در حال توسعه است، گفت: هم‌اکنون ۶۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در این کشور تحت کشت ذرت از سوی ایرانیان قرار گرفته است.

هومن فتحی گفته کشت فراسرزمینی در برزیل حاصل توافقات وزارت جهاد کشاورزی با طرف برزیلی است که در سال گذشته انجام شد؛ به گونه‌ای که پس از این توافقات و در مدت کوتاهی حدود ۱۰۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی برزیل در اختیار ایران قرار گرفت که هم‌اکنون ۶۰ هزار هکتار آن از سوی شرکت‌های سرمایه‌گذار بخش خصوصی ایرانی زیرکشت ذرت رفته است.

وی با بیان این‌که در حال حاضر وارد‌کننده محصولاتی مانند ذرت، کنجاله سویا، گوشت و غیره از برزیل هستیم، گفت: کشت فراسرزمینی در کشورهای مستعدی مانند برزیل می‌تواند ضمن افزایش عملکرد محصول، کاهش هزینه‌های تولید و دیگر مزایا یک منبع تامین مطمئن برای محصولات اساسی مانند دانه‌های روغنی باشد و در بلند‌مدت ایران می‌تواند نسبت به تامین این محصولات اطمینان خاطر بیشتری داشته باشد.

مدیر کل بین‌الملل وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به مذاکره و توافقات درحال انجام با برزیل برای توسعه صادرات انواع محصولات کشاورزی به این کشور ادامه داد: محصولات کشاورزی که پتانسیل تولید آن از سوی شرکت‌های بخش خصوصی ایرانی وجود دارد ذرت، دانه‌های روغنی، کنجاله سویا و غیره است، چرا که برزیل در زمینه‌ این محصولات دارای مزیت‌های نسبی از نظر شرایط اقلیمی و میزان بارش است و هم‌اکنون در حال رایزنی برای دریافت اراضی بیشتر در راستای توسعه کشت فراسرزمینی در این کشور هستیم.

فتحی با بیان این‌که همه شرکت‌های بخش‌ خصوصی علاقمند به سرمایه‌گذاری در برزیل برای کشت فراسرزمینی در این کشور می‌توانند به وزارت جهاد کشاورزی مراجعه کنند تا بسترهای لازم برای حضور آنها در کشورهای هدف مانند برزیل تسهیل شود، گفت: این‌که شرکت‌ها و سرمایه‌گذاران ایرانی بتوانند در کشورهای هدف به کشت فراسرزمینی بپردازند یکی از سیاست‌هایی است که همه کشورهای مشابه ایران برای تامین نیازهای اساسی‌شان در زمینه‌ تامین محصولات اساسی کشاورزی اعمال می‌کنند و این می‌تواند به مسئولان این تضمین را بدهد که در دراز‌مدت برای تامین نیازمندی‌های ضروری‌شان دارای یک منبع تامین معتبر هستند و از نظر اقتصادی نیز می‌تواند صرفه‌جویی‌های ارزی مناسبی برای کشور در کاهش واردات محسوب شود و از سوی دیگر با هزینه و قیمت تمام شده کمتری آن محصول را که توسط ایرانیان تولید می‌شود به کشور وارد کرد.

وی اعلام کرد: سقف مشخصی برای سطح کشت فراسرزمینی در کشورهایی مانند برزیل وجود ندارد، چرا که بستگی به شرکت‌های سرمایه‌گذار و استقبال و پتانسیل مشارکت در کشورهای هدف دارد و در حال حاضر چندین شرکت سرمایه‌گذار متقاضی دریافت و اجاره ۱۰۰ تا بیش از ۲۰۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی در برزیل هستند.

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند