یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 31
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052235
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

آخرین خبر از نرخ‌ تضمینی محصولات کشاورزی


بازدید صفحه: 3354
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: پنج شنبه 07 آبان 1394 - 02:54 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: پنج شنبه 07 آبان 1394 - 02:54 ق.ظ

 

اعلام هرچه سریع‌تر این نرخ‌ها برای حمایت از تولید‌کنندگان از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است

یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی از بررسی نهایی نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی در جلسه هفته آینده شورای اقتصاد خبر داد و گفت: اعلام هرچه سریع‌تر این نرخ‌ها برای حمایت از تولید‌کنندگان از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

یک مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی و شخص وزیر، تصویب و اعلام هرچه سریع‌تر نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی است و این اطمینان را باید به کشاورزان داد که قیمت تضمینی محصولات کشاورزی قطعا در سال جاری افزایش پیدا می‌کند.

وی افزود: گرچه برخی گمانه‌زنی‌ها و شایعاتی در زمینه‌ افزایش نیافتن نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی مطرح شد، اما فقط نرخ‌های جهانی ملاک تعیین قیمت محصولات کشاورزی برای خرید تضمینی نیستند، چرا که به غیر از نرخ‌های جهانی که طی سال گذشته روند کاهشی را تجربه کرده است، قیمت تمام شده تولید یک محصول کشاورزی در داخل، پارامتر‌های تعیین کننده دیگری مانند نرخ تورم و دیگر هزینه‌های تولید مانند قیمت حامل‌های انرژی، دستمزد و ... را دارد.

این مقام مسئول ادامه داد: براین اساس بررسی نرخ‌های خرید تضمینی محصولات کشاورزی در دستور کار جلسه دوشنبه هفته آینده کمیسیون شورای اقتصاد قرار گرفته که در صورت نهایی شدن، برای تصویب و ابلاغ به جلسه هفته آینده شورای اقتصاد می‌رود.

وی گفت: گرچه در سال‌های گذشته دولت تدبیر و امید به موقع قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را اعلام کرد، اما تاخیر به وجود آمده در سال جاری علت خاصی ندارد و تنها عامل آن به طول انجامیدن بررسی‌های کارشناسی برای تعیین قیمت مناسب و عادلانه بوده است

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند