یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 28
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052304
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

افزایش بودجه اب و خاک


بازدید صفحه: 3210
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: دوشنبه 17 آذر 1393 - 11:03 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: دوشنبه 17 آذر 1393 - 09:13 ب.ظ

  • معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خبر داد:

افزایش 30 درصدی طرح‌های عمرانی و آب و خاک در بودجه 94

افزایش 30 درصدی طرح‌های عمرانی و آب و خاک در بودجه 94

در بودجه سال 1394، 55 هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی، آب و خاک و آب‌های مرزی در نظر گرفته شده که نسبت به مدت مشابه، از رشد 30 درصدی برخوردار است.

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری امروز در جلسه مطبوعاتی خود پیرامون جزئیات لایحه بودجه 94 کل کشور گفت: بودجه سال 94 با 10 پیوست ارائه شد که پنج جلد مربوط به خود لایحه بودجه، سه جلد گزارش عملکرد و برنامه پنجم توسعه، یک جلد مبانی اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و یک جلد نیز برنامه‌های سال 94 بود که به مجلس ارائه شد.

محمدباقر نوبخت افزود: بودجه کل کشور در سال 94 بیش از 838 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال 93 از رشد 4.3 درصدی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: بودجه عمومی در سال 1394، حدود 267 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال 93 از رشد 13.8 درصدی برخوردار است.

نوبخت ادامه داد: بودجه شرکت‌های دولتی بیش از 596 هزار میلیارد تومان است که یک‌دهم درصد کاهش دارد.

وی تصریح کرد: بودجه مربوط به درآمدها با رقم 119 میلیارد تومان از رشد 19.1 درصدی برخوردار است.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری یادآور شد: یکی از تفاوت‌های بودجه‌ای سال 94 نسبت به سال ماقبل، کاهش وابستگی به بودجه نفت است.

نوبخت تأکید کرد: برای آب‌های مرزی در سال 94، از محل مجوزهای خاص که مربوط به صندوق توسعه ملی است، رقم هفت‌هزار میلیارد تومان اختصاص می‌یابد که با اعتبار 47 هزار میلیارد تومانی مربوط به این بخش، در مجموع 55 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش طرح‌های عمرانی، آب‌های مرزی خواهد شد. که بدین‌ترتیب از رشد 30 درصدی برخوردار است.

وی اظهار داشت: بودجه مربوط به بخش عمران از رشد 16 درصدی برخوردار است که با احتساب هفت‌هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی به این بخش، 30 درصد افزایش خواهد داشت.

نوبخت همچنین گفت: روش بودجه‌ریزی سال 94 از روش سنتی به عملیاتی تغییر کرده و اولویت‌های اعتبارات هزینه‌ای ازجمله اختصاص 166 هزار میلیارد تومانی بین فصول مختلف تقسیم شده است.

وی در ادامه افزود: حقوق و دستمزد کارکنان که برای سال جاری با نرخ تورم 21 تا 24 درصدی محاسبه شد، برای سال آینده از رشد 14 درصدی برخوردار است؛ به‌گونه‌ای که تورم در سال آینده 14 درصد در نظر گرفته شده است.

 

استخدام تمامی نیروهای جامانده دولتی

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری درباره استخدام کارکنان دولت نیز خاطرنشان کرد: در سال 94، همه کسانی که مراحل قانونی را برای استخدام طی کرده‌اند، به استخدام دولت درمی‌آیند و مشکل استخدامی وجود ندارد.

نوبخت ادامه داد: اعتباراتی نیز برای بخش مسکن و عمران روستایی در نظر گرفته شده که از رشد 17 درصدی برخوردار است.

وی درباره خرید تضمینی آب و وضعیت رودخانه‌ها و آب‌های کشور تصریح کرد: سرمایه‌گذاری و مشارکت بخش غیردولتی برای پرداختن به طرح‌هایی در بخش آب و رودخانه‌ها که پیشرفت بالای 80 درصدی داشته باشد، در اولویت است، به‌گونه‌ای که 210 طرح و 470 پروژه در سال 94 مشمول استفاده از بودجه خواهند شد.

نوبخت تأکید کرد: علاوه بر دارا بودن رشد 80 درصدی در پروژه‌های عمرانی، حفظ توازن منطقه‌ای و محوری بودن پروژه‌ها نیز در اختصاص بودجه به آنها مؤثر است.

وی اظهار داشت: برای سال آینده، ساخت 200 هزار واحد مسکن روستایی نیز در اولویت است.

 

1600 میلیارد تومان برای گازرسانی مناطق روستایی و شهری در بودجه 94

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری همچنین گفت: یک‌هزار و 600 میلیارد تومان برای گازرسانی روستایی و شهری، 300 میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی با اولویت مناطق روستایی، 30 میلیارد تومان برای طرح‌های آب و آبیاری روستایی، اختصاص 10 درصد از درآمد صندوق توسعه ملی در بخش آب و کشاورزی، اختصاص 300 میلیون دلار از منابع توسعه ملی از شرکت‌های دانش‌بنیان، اختصاص 400 میلیارد تومان برای توسعه و نگهداری شبکه‌های برق روستایی و پاک در نظر گرفته شده است.

نوبخت افزود: گردوغبار، خشکسالی و حفاظت از تالاب‌ها مسئله‌ای است که مورد توجه بودجه سال 94 قرار گرفته که بدین‌ترتیب 55 میلیارد تومان برای معضلات فوق در نظر گرفته شده است که این مبلغ علاوه بر مبلغی که برای احیای دریاچه ارومیه و سایر دریاچه‌ها مدنظر است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تصمیم‌های گرفته‌شده، قرار است ردیف‌های خاصی برای دریاچه‌های در معرض خطر در نظر گرفته شود.

نوبخت تصریح کرد: برای توسعه آبیاری نوین در کشور نیز یک‌هزار میلیارد تومان اختصاص یافته است./


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند