یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 29
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052264
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

بازار زعفران


بازدید صفحه: 2808
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: شنبه 08 آذر 1393 - 11:34 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: شنبه 08 آذر 1393 - 09:20 ب.ظ

اجرای 95 پروژه برای بهبود تولید و توسعه بازار جهانی زعفران/ آغاز کار با پروژه دو برابر کردن تولید زعفران در هر هکتار

اجرای 95 پروژه برای بهبود تولید و توسعه بازار جهانی زعفران/ آغاز کار با پروژه دو برابر کردن تولید زعفران در هر هکتار

جهاد کشاورزی استان خراسان رضوی در طرح ملی زعفران، 95 پروژه برای بهبود این محصول از تولید تا توسعه بازارهای هدف جهانی در حال اجرا دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی در سومین همایش ملی آخرین دستاوردهای علمی و پژوهشی زعفران در دولت‌آباد شهرستان زاوه در جنوب استان خراسان رضوی گفت: در مرحله اول تولید راه‌های افزایش زعفران در هر هکتار از چهار کیلوگرم به هشت کیلوگرم در حال بررسی است.

مجتبی مزروعی افزود: اجرای الگوی کشت، توسعه باغ‌ها و جایگزین شش درصد محصولات پر آب کشاورزی از دیگر پروژه‌های در دست اقدام است.

وی خاطرنشان کرد: سالانه از شش درصد محصولات آب بر این استان با مصرف 350 میلیون مترمکعب آب 490 میلیارد ریال درآمد نصیب استان می‌شود که با حذف آنها و جایگزین کردن دیگر محصولات با همان مقدار مصرف آب، درآمد استان به 9 هزار و 950 میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

مزروعی تصریح کرد: بخش کشاورزی با نیروهای متخصصی که دارد برای سرمایه‌گذاری و ایجاد اقتصاد پایدار تلاش مضاعف انجام می‌دهد./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند