یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 31
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052246
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

عکس های برگزیده کشاورزی فائو


بازدید صفحه: 3260
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: یکشنبه 09 آذر 1393 - 10:54 ب.ظ
زمان/تاریخ انتشار: یکشنبه 09 آذر 1393 - 10:54 ب.ظ

سه عکس هنری فائو و نشنال جئوگرافیک در کنفرانس بین‌المللی (ICN2) برگزیده و معرفی شد

برندگان مسابقه عکس کنفرانس بین‌المللی (ICN2) توسط هیئت داورانی متشکل از سازمان فائو و نشریه نشنال جئوگرافیک و آرای هواداران شبکه اجتماعی فائو در اینترنت اعلام و معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا)، در جریان دومین کنفرانس بین‌المللی تغذیه (ICN2) در رم که میان 530 هزار هوادار سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) در شبکه اجتماعی فیس‌بوک به رأی گذاشته شد؛ عکس "فصل سبز" که ویژگی‌های آن شامل یک صحنه از مزرعه برنج با کاشت معمولی در استان لانائو جنوبی در فیلیپین است، به‌عنوان عکس نخست برگزیده شد که در واقع می‌توان گفت این عکس متأثر است از برنج که نقش مهمی در این بخش از کشور فیلیپین به‌عنوان سهم مهم و اصلی رژیم غذایی آنها ایفا می‌کند.

 

 

بنا بر این گزارش، برنده عکس دوم مایا چاسک (Mya Cusack) نام دارد با عکسی به نام "به سختی اسنک" که به گفته عکاس آن طی 1.5 سال کار در فیجی انتخاب‌های بد غذایی و تأثیرات آن روی سلامتی مصرف‌کنندگان را دیده است.

 

 

و عکس سوم با عنوان "گزینه‌های دست و دلبازانه"؛ اختصاص دارد به عکاسی آرژانتینی به نام سباستین ویلار که به گفته این عکاس، اختصاص دارد به هنگامی که دانه‌های رنگی و کیسه‌های غلات در صنعا و بازار قدیمی باب‌الیمن توجه او را به خود جلب کرده است.

 

 

به گزارش ایانا، در این مسابقه که با همکاری مشترک فائو و مجلس نشنال جئوگرافیک برگزار شد؛ هیئت داورانی متشکل از این دو سازمان و نشنال جوگرافیک (به‌عنوان نشریه ممتاز عکاسی مستند در دنیا)؛ سه عکس را از میان 800 عکس مرتبط که واجد ویژگی‌های اصالت، ارتباط با موضوع، ارزش هنری بالقوه ارتباطات بودند را به معرض داوری هواداران فیس‌بوکی فائو گذاشتند.

لازم به ذکر است، هر سه فینالیست این مسابقه عکاسی که با هدف جلب توجه مخاطبان شبکه‌های اجتماعی به اهمیت تغذیه خوب برای مردم تمام جوامع اجرا شد؛ در یک مأموریت عکاسی فائو برای سند توسعه کشاورزی فعالیت خواهند کرد./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند