یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 16
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052351
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخبار دریاچه ارومیه


بازدید صفحه: 3032
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: یکشنبه 23 آذر 1393 - 12:09 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: یکشنبه 23 آذر 1393 - 12:00 ق.ظ

کاشت سه میلیون اصله نهال در پنج هزار هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه

کاشت سه میلیون اصله نهال در پنج هزار هکتار از اراضی حاشیه دریاچه ارومیه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران(ایانا) از آذربایجان غربی، خداکرم جلالی در جریان بازدید از طرح شناسایی و مهار ریزگردهای حاشیه دریاچه ارومیه و شرکت کشت بافت رویان پژوهش در ارومیه اظهارکرد: کانون های ریزگرد، گرد و غبار اطراف دریاچه ارومیه که دارای ترکیبات نمکی هستند با کاشت این میزان اصله نهال مقاوم و سازگار به شوری مهار می شوند.

جلالی، ظرفیت و توان علمی مراکز تحقیقاتی و شرکت های دانش بنیان بومی بخش خصوصی استان و مشارکت آنها را در جهت استفاده از تکنولوژی‌های نوین در روند احیای دریاچه ارومیه در حوزه منابع طبیعی را مطلوب و شایسه تقدیر عنوان کرد.

وی تصریح کرد: این تعداد نهال ها باهمکاری شرکت های دانش بنیان بخش خصوصی و مشارکت مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی استان تولید ودر اراضی اطراف دریاچه ارومیه کشت می شود.

علی پیرمرادی ،مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی نیز در این بازدید از شناسایی36 هزار نقطه بحران در استان جهت کنترل و مهار ریزگردها در استان خبرداد و گفت : کوپه کاری، کنترل چرای بی رویه دام، کشت گیاهان مرتعی از جمله اهم برنامه ها و اولویت های این اداره کل در 51 درصد از اراضی اطراف دریاچه ارومیه است./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند