یاشیل باغبان سهند

فرآورده های کشاورزی اعم از محصولات زراعی و دامی که اصطلاحاً به آنها محصولات کشاورزی اطلاق می شود، در بدو امر به خاطر تأمین اساسی ترین کالاهای مورد نیاز بشر یعنی مواد غذائی حائز اهمیت است. در کنار این امر همانگونه که تجربه برخی کشورها مثل استرالیا و کانادا نشان می دهد بخش کشاورزی را می توان به عنوان نقطه شروع توسعه اقتصادی در نظر گرفت.شرکت یاشیل باغبان سهند با ایجاد وبسایت شرکت تلاش میکند اخبار - یافته ها - فرص ها و تازه های بخش کشاورزی را به صورت مجله کشاورزی در اختیار زارعان - مهندسین و فعالین بخش کشاورزی قرار دهد.

یاشیل باغبان سهند

آمار سایت
کل اعضاء: 11
کاربران آنلاین: 23
کل مطالب: 413
کل بازدید ها: 2052319
ورود به سیستم
:  
:  


ثبت نام کاربر جدید
رمز خود را فراموش کرده اید؟

اخبار اب و کشاورزی


بازدید صفحه: 3104
نوشته شده توسط: سیروس تاپدوقی
آخرین تغییر: جمعه 30 آبان 1393 - 12:41 ق.ظ
زمان/تاریخ انتشار: شنبه 24 آبان 1393 - 09:15 ب.ظ

  • در گفتگو با رئیس اداره هواشناسی کشاورزی:

آخرین وضعیت بارش در مناطق مختلف کشور اعلام شد

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی امروز در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این خبر گفت: با شروع سال زارعی 94 - 93، باران‌های خوبی در کشور را شاهد بوده‌ایم، به‌طوری که بر اساس آخرین آمار موجود، آذربایجان شرقی با 103.8 میلیمتر، آذربایجان غربی 112.1 میلیمتر، اردبیل 107.9 میلیمتر، چهارمحال و بختیاری 134.2 میلیمتر، خراسان شمالی 55.6 میلیمتر، کردستان 100.1 میلیمتر، گیلان 400 میلیمتر، مازندران 253.3 میلیمتر، قزوین 80.6 میلیمتر استان برتر کشور از لحاظ بارش بوده‌اند.

مسعود حقیقت افزود: میزان بارش‌ها در 31 استان کشور نسبت به دوره بلندمدت و سال زارعی گذشته بیشتر بوده است.

وی با اشاره به اینکه بارش‌های سال زراعی جاری، در ابتدای مهرماه از شمال غرب کشور آغاز و به تدریج به همه کشور گسترش پیدا کرد، خاطرنشان کرد: کشاورزانی از تاریخ کشت‌های اعلام‌شده استفاده کرده و محصول خود را در موقع مناسبی کاشتند به‌درستی از بارش‌های موجود، بهره گرفتند.

رئیس اداره هواشناسی کشاورزی ادامه داد: به‌طور معمول در مناطق شمال غرب و غرب کشور بارش‌ها زودتر آغاز می‌شود و به خاطر سردی هوا تاریخ کشت این مناطق نیز زودتر از سایر مناطق است.

حقیقت تصریح کرد: در این مناطق، کشاورزانی که تاریخ کشت‌های پیشنهادی را رعایت نکردند، به دلیل گل شدن زمین نتوانستند اقدام به کشت کنند.

وی یادآور شد: یک روز تأخیر در تاریخ کشت برابر با یک درصد کاهش عملکرد است، به همین منظور به کشاورزان توصیه می‌شود که برای کشت محصولات خود به تاریخ‌های کشت اعلام شده، توجه کنند.

حقیقت تأکید کرد: در بسیاری از موارد در مناطق شمال و شمال غرب کشور کشاورزانی به تاریخ کشت و توصیه‌های هواشناسی توجه نکردند، نتوانستند از باران‌های موجود بهره گیرند و بعد از بارش‌ها نیز به‌دلیل گل بودن زمین، نتوانستندکشت کنند.

وی درباره وضعیت دمای هوا در سال زراعی جاری اظهار داشت: شرایط دمایی نیز در سال زراعی جدید به غیر از سه استان خراسان، در وضعیت نرمال قرار دارد که این امر در پیش‌بینی‌های فصلی به توجه زارعان رسید./

 


نظرات:

گالری تصاویر
یاشیل باغبان سهند Yashil Baghban Sahand YBS Co wwww.ybsco.ir
مطالب تازه
محصولات یاشیل باغبان سهند